TDK FK26X7R2J472KN000
卤10% 630V 4.7nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK FK26X7R2J472KN000.
TDK
Datasheet22 páginasHace 13 años
IHS
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
24,123
Authorized Distributors
2
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
Mount
Case/Package
2214
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
Height
6 mm
6 mm
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descripciones
Descripciones de TDK FK26X7R2J472KN000 suministradas por sus distribuidores.
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=4.7nF, LxWxT:5.5x6x3.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,x7R,630V,4.7Nf,±10%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK26X7R2J472KN000
Ceramic Capacitor, Ceramic, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount, 2214
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 630V 4700pF ±10% X7R