TDK FG28C0G1H272JNT00
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount
NRND
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK FG28C0G1H272JNT00.
Tendencia de 3 meses:
-42.39%
Stock
34,709
Authorized Distributors
5
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
2.7 nF
Dielectric
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2015-06-08
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descripciones
Descripciones de TDK FG28C0G1H272JNT00 suministradas por sus distribuidores.
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=2.7nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,c0G,50V,2.7Nf,±5%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FG28C0G1H272JNT00
CAP, 2700PF, 50V, MLCC, RADIAL; Available until stocks are exhausted