TDK B59860C160A70
Thermistor PTC B5986 series 15Ohm 25% 2-Pin Cardboard Strip
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK B59860C160A70.
IHS
Datasheet10 páginasHace 12 años
Newark
Future Electronics
_legacy Avnet
Cadena de suministros
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Componentes relacionados
B59860 Series 15 Ohm 140 mA ±25 % PTC Thermistor for Overcurrent Protection
NTC Thermistor, 15ohm, Through Hole Mount
Epcos 15Ohms 3100mW NTC Thermistor; 90s; 15 (Dia.) x 7mm
VishaySL1215003
ICL 15R 20% 3A 12MM
VishaySL1215004
NTC Thermistor, 40J, 15ohm, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de TDK B59860C160A70 suministradas por sus distribuidores.
PTC THERMISTOR, DISC, 15OHM, 11MM, TH; Resistance (25°C):15ohm; PTC Thermistor Mounting:Through Hole; Product Range:B59860 Series; Operating Voltage Max:160V; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:125°C
Thermistor Resistance technical notation: 15R Temperature range: -40 ... 125 °C IEC-climate category: 40/125/56 Pitch: 5 mm Disc diameter max.: 11 mm Disc thickness: 5 mm Overall height: 14.5 mm Rated current: 180 mA Reference temperature: 160 °C Resistance @ reference temperature: 15 Ohm Switched current: 0.36 A
THERMISTOR, PTC; Series:B598; Thermistor type:PTC; Resistance:15ohm; Tolerance, resistance:±25%; Voltage, operating:160V; Case style:Radial; Current, tripping:0.36A; Diameter, body:11mm; Length, lead:35mm; Temperature, current:160°C; Temperature, resistance:25°C; Temperature, tripping:160°C; Tolerance, resistance +:25%; Tolerance, resistance -:25%; Voltage rating, DC:160V; Voltage, reference:110V
  • B59860-C160-A70
  • B59860C 160A 70