TDK B32652A2102K
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK B32652A2102K.
IHS
Datasheet39 páginasHace 13 años
Newark
Arrow Electronics
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupR73TI1100SE00K
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.001uF 2000V PP 5% (18 X 5 X 10.5mm) Radial Wound 15mm 125C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polypropylene, 1500V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Yageo GroupPHE448SB4100JR06
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount, 7122
Yageo GroupR76UI1100DQ30K
Descripciones
Descripciones de TDK B32652A2102K suministradas por sus distribuidores.
Cap Film 0.001uF 2000VDC/700VAC PP 10% 18 X 5 X 10.5mm RDL 15mm Bulk
FILM CAP MKP BOX 1.0NF 10% 2000Vdc LS 15mm
CAPACITOR, 0.001UF, 2000V; Capacitance:1000pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:2kV; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Capacitor Case Style:-; Capacitor ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 0.001UF, 2000V; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:1nF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:2000VDC; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Capacitor Case Style:Radial; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; SVHC:Dibutyl phthalate (DBP) (18-Jun-2010); Climatic Category:55/100/56; External Depth:5mm; External Length / Height:10.5mm; External Width:18mm; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:6mm; No. of Pins:2; Operating Lifetime:200000h; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VAC:700V; Voltage Rating VDC:2000V