Sensata MS11-CMX60D10
Relay Ssr Spst-no 60VDC 10A Din
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Sensata MS11-CMX60D10.
IHS
Datasheet6 páginasHace 18 años
Electro Sonic
Farnell
DigiKey
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-6.90%
Cadena de suministros
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2007-10-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
SensataCMX60D10
Relay; SSR; Gen Purp; SPST-NO; Cur-Rtg 10A; Ctrl-V 3-10DC; Vol-Rtg 0-60DC; PCB Mnt; UL
Sensata /CrydomMCMX60D10
Relay SSR 15mA 10V DC-IN 10A 60V DC-OUT 4-Pin SIP
Relay; Solid State; DIN Mount; 60 VDC/8 A Output; 3-10 VDC Input
PanasonicAQZ192
AQZ PhotoMOS Series 10 mA 60 V 8 mOhm 1 Channel Solid State Relay - SIP-4
LittelfuseCPC1709J
SSR RELAY SPST-NO 9A 0-60V / Solid State SPST-NO (1 Form A) ISOPLUS264™
Descripciones
Descripciones de Sensata MS11-CMX60D10 suministradas por sus distribuidores.
SIP SSR - Ratings to 4A @ 280 VAC - SCR output for heavy industrial loads - DC control - Zero-crossing (resistive loads) or random-fire (inductive loads) output
Solid-State DIN Rail Mount Relay; Series:MS11-CMX; Control Voltage Type:DC; Load Current RMS Max:10A; Peak Surge Current:100A; Load Voltage RMS Max:60VDC; Load Voltage RMS Min:0VDC; Contacts:SPST-NO; Control Voltage Max:10VDC ;RoHS Compliant: Yes