Sensata DRA1-CMX60D10
Relay; Solid State; DIN Mount; 60 VDC/8 A Output; 3-10 VDC Input
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Sensata DRA1-CMX60D10.
Newark
Datasheet5 páginasHace 14 años
Datasheet5 páginasHace 9 años
element14 APAC
Sager Electronics
Electro Sonic
Farnell
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+36.83%
Componentes relacionados
Relay; Solid State; DIN Mount; 60 VDC/8 A Output; 20-28 VDC Input
SensataCMX60D10
Relay; SSR; Gen Purp; SPST-NO; Cur-Rtg 10A; Ctrl-V 3-10DC; Vol-Rtg 0-60DC; PCB Mnt; UL
Sensata /CrydomMCMX60D10
Relay SSR 15mA 10V DC-IN 10A 60V DC-OUT 4-Pin SIP
PanasonicAQZ192
AQZ PhotoMOS Series 10 mA 60 V 8 mOhm 1 Channel Solid State Relay - SIP-4
LittelfuseCPC1709J
SSR RELAY SPST-NO 9A 0-60V / Solid State SPST-NO (1 Form A) ISOPLUS264™
LittelfuseCPC1909J
Solid State Relay 100mA 1.4V DC-IN 15A 60V AC/DC-OUT 4-Pin(4+Tab) ISOPLUS 264 Tube
Descripciones
Descripciones de Sensata DRA1-CMX60D10 suministradas por sus distribuidores.
Relay SSR 15mA 10V DC-IN 10A 60V DC-OUT
SCREW UL; CE 8536.69.40.40 MODULAR TERMINAL BLOCK Solid State Relay 60V 10A
Solid State Relay DC 60V 10A DIN-Rail
Solid State Relay; Control Voltage Type:DC; Control Voltage Range:3VDC to 10VDC; Operating Voltage Range:1VDC to 60VDC; Peak Surge Current:100A; Load Current:8A; Relay Terminals:Cage Clamp; Control Voltage Max:10V ;RoHS Compliant: Yes
SSR, DIN RAIL MOUNT, 60VDC, 10VDC, 10A; Contact Configuration: SPST-NO; Load Current: 10A; Operating Voltage Max: 60VDC; Relay Mounting: DIN Rail; Relay Terminals: Cage Clamp; Switching Mode: -; Operating Voltage Min: 1VDC; Product Range: -
Manufacturer Crydom Part No: DRA1-CMX60D10 RoHS: Yes Output Type: DC I/O Isolation Voltage: 2500(RMS) V Family: DRA1 CMX Input Type: DC Supplier_Package: N/A Packaging: N/A Input Voltage: 3 - 10 V Maximum Output Current: 10 A Circuit Arrangement: