Sensata LSE240D8R
SSR Relay, PCB Mount SIP, 280VAC/8A, 24VDC, Instantaneous
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Sensata LSE240D8R.
IHS
Datasheet5 páginasHace 8 años
Sensata /Crydom
TME
Master Electronics
Electro Sonic
Componentes relacionados
Sensata /CrydomLS240D8
LS Series 8 A 280 V Zero Cross DC Control Solid State Relay PCB Mount
Sensata /CrydomLS240D8R
Relay SSR 15mA 10V DC-IN 8A 280V AC-OUT 4-Pin(4+Tab) SIP
Sensata /CrydomLSE240D8
Ic, normally-Open Pc-Mount Solid-State Relay,1-Channel, sip |Sensata/crydom LSE240D8
Schneider Electric861SSRA208-DC-1
Relay SSR 12mA 32V DC-IN 8A 280V AC-OUT 4-Pin
Schneider Electric861SSRA208-AC-1
SSR; SPST-NO; 8A; 90-280VAC; DIN MOUNT
RELAY; SSR; GEN PURP; CUR-RTG 5A; CTRL-V 12DC; VOL-RTG 100-240AC; PCB MNT; SOLDER; 5 PIN
Descripciones
Descripciones de Sensata LSE240D8R suministradas por sus distribuidores.
CST Crydom Solid State Relay PCB Mount
Solid State Relays - PCB Mount 20-28VDC 12A RANDOM
Trigger Output SSR, 1-Channel, 2500V Isolation
AC 24V~280V 8A 20V~28V(DC) SIP-4
DIP SSR - Ratings to 40A @ 480 VAC with external heat sink - SCR output for heavy industrial loads - AC or DC control - Zero-crossing (resistive loads) or random-fire (inductive loads) output
Solid-State PC Board Relay; Control Voltage Type:DC; Load Current RMS Max:8A; Load Current RMS Min:0.15Arms; Peak Surge Current:80A; Load Voltage RMS Max:280VAC; Load Voltage RMS Min:24VAC; Contacts:SPST-NO ;RoHS Compliant: Yes