Sensata /Crydom LS240D8R
Relay SSR 15mA 10V DC-IN 8A 280V AC-OUT 4-Pin(4+Tab) SIP
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Sensata /Crydom LS240D8R.
Farnell
Datasheet5 páginasHace 8 años
Datasheet5 páginasHace 14 años
Datasheet5 páginasHace 14 años
Datasheet5 páginasHace 17 años
Master Electronics
Electro Sonic
Newark
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+31.48%
Componentes relacionados
Relay Solid State 7mA 5-24 Volt DC Input 10 Amp 264 Volt AC Output 4-Pin
Solid State Relay, 5-24 VDC, SPST-NO, 10A/240VAC, Zero Switching, G3NA Series
LittelfuseCPC1709J
SSR RELAY SPST-NO 9A 0-60V / Solid State SPST-NO (1 Form A) ISOPLUS264™
LittelfuseCPC1909J
Solid State Relay 100mA 1.4V DC-IN 15A 60V AC/DC-OUT 4-Pin(4+Tab) ISOPLUS 264 Tube
SSR RELAY SPST-NO 6.75A 0-100V / Solid State SPST-NO (1 Form A) ISOPLUS264™
Relay SSR 7mA 32V DC-IN 10A 264V AC-OUT 4-Pin
Descripciones
Descripciones de Sensata /Crydom LS240D8R suministradas por sus distribuidores.
Ic, normally-Open Pc-Mount Solid-State Relay,1-Channel, sip |Sensata/crydom LS240D8R
RELAY, 0.15 TO 8 A (RMS), 24 TO 280 V(RMS), 0.5 (MIN.), 2500 V (RMS), 600 VPEAK
Description Solid State PC Board Relay Control Voltage Type:DC Input Voltage Range:4VDC to 10VDC Contacts:SPST-NO Load Current:8A Load Voltage Range:24Vrms to 280Vrms Switching Mode:Random Relay Terminals:Through Hole
SSR, SIP, 280VAC/8A, 4-10VDC, RN; Contact Configuration: SPST-NO; Load Current: 8A; Operating Voltage Max: 280Vrms; Relay Mounting: PCB; Relay Terminals: Through Hole; Switching Mode: Random Turn On; Operating Voltage Min: 24Vr
SSR, SIP, 280VAC/8A, 4-10VDC, RN; Load Current:8A; Switching Mode:Random Turn On; Relay Terminals:Through Hole; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Control Voltage DC Max:10VDC; Control Voltage DC Min:4VDC; Control Voltage Type:DC; Current Rating:8A; External Depth:13.1mm; External Length / Height:31mm; External Width:35.5mm; Input Voltage:4V DC to 10V DC; Insulation Resistance:1000Mohm; Isolation Voltage:2.5kV; Leakage Current:0.1mA; Load Current Min:0.15A; Load Voltage DC Max:10VDC; Load Voltage DC Min:4VDC; Load Voltage Range:24V AC to 280V AC; Operating Current DC:15mA; Operating Temperature Max:80°C; Operating Temperature Min:-30°C; Output Type:SCR; RMS Load Voltage Max:280VAC; RMS Load Voltage Min:24VAC; Single Cycle Surge Current:80A; Turn On Threshold Voltage AC:1.0VDC