Schneider Electric 788XBXM4L-12D
Relay; 16 A; Plug-In Power; DC Operated; Panel Mount; 12 VDC@ 25 C; 1.4 W
Obsolete
Precio y existencias
DistributorSKUMinPkg
Relay Specialties788XBXM4L-12D931
35m
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Schneider Electric 788XBXM4L-12D.
IHS
Datasheet4 páginasHace 11 años
Electro Sonic
Lectro Components
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Cadena de suministros
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivityKUP-11D55-12
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 0.1A (Coil), 12Vdc (Coil), 1200Mw (Coil), 10A
TE Connectivity7-1393116-1
Relay; E-Mech; DPDT; Cur-Rtg 15A; Ctrl-V 12DC; Vol-Rtg 277AC; 9 Pin; KUMP
TE ConnectivityKRPA-11DG-12
Electromechanical Relay Double Pole Double Throw 10A 12 Volt 120Ohm
TE ConnectivityKRPA-11DN-12
Electromechanical Relay 12VDC 120Ohm 10A DPDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
TE Connectivity4-1393117-0
Electromechanical Relay 12VDC 120Ohm 10A DPDT(50.52x38.56x57.1)mm Flange Industrial Relay
PanasonicHP2-DC12V
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.109A (Coil), 12VDC (Coil), 1300mW (Coil), DC Input, AC Output, Panel Mount
Descripciones
Descripciones de Schneider Electric 788XBXM4L-12D suministradas por sus distribuidores.
Electromechanical Relay, DPDT, 16A (Contact), 28VDC (Contact), Random, AC/DC Output
Power Relay; Series:788; Coil Voltage VDC Nom:12V; Coil Resistance:120ohm; No. of Poles:2; Contacts:DPDT; Relay Mounting:Plug In; Height:53.34mm; Width:38.86mm; Depth:35.56mm; Carry Current:16A ;RoHS Compliant: Yes
MAGNECRAFT 788XBXM4L-12D Plug In Relay, 8 Pins, Square, 12VDC. More details: Relay, Square Plug In Socket Mounting, 8 Pins, DPDT Contact Form, 16 Contact Amp Rating (Resistive), 12VDC Coil Volts, Contact Material Silver Alloy, Socket Mfr. No. 70-463-1, 70-788EL11-1, Coil VA Rating 3, Hz 50/60, Features 12A Max. Switching Current, Clear or Full-Feature Cover Options, SPDT, DPDT and 3PDT Contact Configurations, Socket Mount Option, Gold-Flashed Contacts, Mechanical Flag Indicator, Standards UL, CSA, CE