TE Connectivity KRPA-11DG-12
Electromechanical Relay Double Pole Double Throw 10A 12 Volt 120Ohm
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity KRPA-11DG-12.
IHS
Datasheet5 páginasHace 1 años
Datasheet5 páginasHace 1 años
element14 APAC
TE Connectivity
Electro Sonic
Master Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Footprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivityKUP-11D55-12
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 0.1A (Coil), 12Vdc (Coil), 1200Mw (Coil), 10A
TE ConnectivityKUP-11D15-12
Power Relay 12VDC 10A DPDT(38.9x35.7x49.99)mm Socket
TE ConnectivityKRPA-11DN-12
Electromechanical Relay 12VDC 120Ohm 10A DPDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
TE Connectivity1-1393115-0
Power Relay DPDT 240VAC 12VDC Quick Connect/Solder Bracket Mount Box/Tray
PanasonicHP2-DC12V
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.109A (Coil), 12VDC (Coil), 1300mW (Coil), DC Input, AC Output, Panel Mount
PanasonicHJ2-L-T-DC12V
Relays 12VDC 160Ohm 7A DPDT (28x21.5x38.5)mm Plug-In General Purpose Relay
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity KRPA-11DG-12 suministradas por sus distribuidores.
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.1A (Coil), 12VDC (Coil), 1200mW (Coil), 10A (Contact), DC Input, Random, AC Output, Panel Mount
Relay, Dpdt, 240Vac, 10A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:10A; Product Range:Krpa Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KRPA-11DG-12
KRPA-11DG-12=KRPA Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay DC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KRPA-11DG-12 | Internal Number: 4-1393104-3 | Alias Number: KRPA-11DG12 | TE Connectivity