Samtec ZF5S-10-01-T-WT-TR
FFC & FPC Connectors Zero Insertion Force Connector for FFC, 0.50 mm (.0197) Pitch
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Samtec ZF5S-10-01-T-WT-TR.
Farnell
Datasheet1 páginasHace 8 años
Samtec
element14 APAC
Electro Sonic
JRH Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+205%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
SnapEDA
SímboloFootprint
3DDescargar
Ultra Librarian
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
10,193
Authorized Distributors
6
Number of Circuits
Current Rating
Cable Length
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Componentes relacionados
Connector, Ffc/fpc, 6Pos, 1Row, 0.5Mm; Pitch Spacing:0.5Mm; No. Of Contacts:6Con
TE Connectivity4-1734592-0
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 40 Contacts, Receptacle, Surface Mount Straight, Bottom
Rotary Backlock Connector (0.5-mm pitch, Dual Contact) | CONN FPC 12POS 0.50MM R/A
TE Connectivity1734592-8
TE Connectivity 1734592-8 FFC&FPC Connector Female Unshrouded 0.5mm Pitch
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 0.5mm Solder ST SMD Easy-On™ Embossed T/R
FFC/FPC Connector Socket 30 Position 0.5 mm Solder Right Angle Surface Mount Emboss T/R
Descripciones
Descripciones de Samtec ZF5S-10-01-T-WT-TR suministradas por sus distribuidores.
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 10 Contacts, Receptacle, ZF5S Series
Conn, Ffc/Fpc, Rcpt, 10Pos, 1Row, 0.5Mm; Pitch Spacing:0.5Mm; No. Of Contacts:10Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:Zf5S Series; Contact Termination Type:Surface Mount Straight; Contact Position:Bottom; No. Of Rows:1 Row Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. ZF5S-10-01-T-WT-TR
Drawer Type -55鈩儈+105鈩 10P Bottom Contact Horizontal attachment 0.5mm SMD,P=0.5mm,Surface Mount锛孯ight Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS