Samsung Electro-Mechanics RC1608F1621CS
Res Thick Film 0603 1.62K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet10 páginasHace 6 años
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1996-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupRC0603FR-071K62L
RC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.62kOhm 0.1W 1/10W
Res Thick Film 0603 1.62K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1620ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 1.6K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-071K74L
Res Thick Film 0603 1.74K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descripciones
Descripciones de Samsung Electro-Mechanics RC1608F1621CS suministradas por sus distribuidores.
Chip-R, 1.62K Ohm, 1%, 0603(1608), RoHS, 7''''Reel, 1/10W, T
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1620ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RC 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.62kOhms 0.1W 1/10W
1620Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS
Samsung SCT
RC Series 1608 1.62 kOhms ±1% 0.1 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor