Renesas X5163S8Z-2.7
Voltage Supervisor/Reset IC, Adjustable, 1 Channel, +2.63V, PDSO8
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Renesas X5163S8Z-2.7.
Integrated Device Technology
Datasheet22 páginasHace 21 años
IHS
Renesas
iiiC
Intersil
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
8
Number of Voltages Monitored
1
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
100 ms
100 ms
Undervoltage Threshold
2.55 V
2.55 V
2.55 V
Overvoltage Threshold
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Watchdog Timer
Yes
Yes
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2004-04-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2023-01-22
LTD Date2023-07-22
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
Componentes relacionados
Voltage Supervisor, 1 Monitor, 2.55-2.7V Threshold, Active-High/Low, SOIC-8, Surface Mount, 5.5Vin
Analog DevicesMAX706RESA+T
Processor Supervisor 2.63V 1 Active Low/Push-Pull 8-Pin SOIC N T/R
CAT706RVI-GT3, VOLTAGE SUPERVISOR, 3 V, 3.6 V, 5 V, WDT, RESET INPUT, 8-PIN SOIC
Analog DevicesMAX706RCSA+
+3V Voltage Monitoring, Low-Cost, µP Supervisory Circuits
Processor Supervisor 2.625V 3V/3.3V/5V 8-Pin SOIC N Tube
Analog DevicesADM709RARZ
Processor Supervisor 2.63V 1 Active Low/Push-Pull Automotive 8-Pin SOIC N Tube
Descripciones
Descripciones de Renesas X5163S8Z-2.7 suministradas por sus distribuidores.
Processor Supervisor 2.63V 1 Active High 8-Pin SOIC Tube
Processor Supervisor 2.63V 2.7V to 5.5V 8-Pin SOIC
Ic,serial Eeprom,2Kx8,cmos,sop,8Pin,plastic Rohs Compliant: Yes |Renesas X5163S8Z-2.7
CPU Supervisor with 16Kbit SPI EEPROM
Active Low DUAL GULL WING Not Qualified Simple Reset/Power-On Reset Supervisor 70C 5mA 100ms 4.9022mm