Panasonic ERJP03F39R0V
Res Thick Film 0603 39 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJP03F39R0V.
Newark
Datasheet8 páginasHace 11 años
Datasheet6 páginasHace 8 años
Electro Sonic
Farnell
Master Electronics
Burklin Elektronik
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Componentes relacionados
TE ConnectivityCRGH0603F39R
Res High Power Thick Film 0603 39 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-PA3F39R0V
Res Thick Film 0603 39 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P03F37R4V
Res Thick Film 0603 37.4 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P03F36R0V
Res Thick Film 0603 36 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJP03F39R0V suministradas por sus distribuidores.
Res Thick Film 0603 39 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 39 Ω, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F39R0V
RESISTOR, THICK FILM, 39OHM, 1%, 0603,RESISTOR, THICK FILM, 39OHM, 1%, 0603, FULL REEL Product Range:PANASONIC - ERJ Series
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 39ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603, CHIP
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 39 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJP03F39R0V - Small & High Power Chip Resistors
Res, Thick Film, 39R, 1%, 0.2W, 0603; Resistance:39Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Anti-Surge; Product Range:Erj-P03 Seriesrohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F39R0V
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 39 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603