Panasonic ERJ-P03F36R0V
Res Thick Film 0603 36 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ-P03F36R0V.
IHS
Datasheet9 páginasHace 5 años
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Componentes relacionados
PanasonicERJ-PA3F36R0V
Res Thick Film 0603 36 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP03F39R0V
Res Thick Film 0603 39 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRGH0603F39R
Res High Power Thick Film 0603 39 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-P03F32R4V
Res Thick Film 0603 32.4 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRGH0603F33R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 33 Ohm, 200 Mw, - 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
Res Thick Film 0603 39 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ-P03F36R0V suministradas por sus distribuidores.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 36 Ω, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F36R0V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 36ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 36 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
SMD Resistor [Panasonic Automotive & Industrial Systems] ERJP03F36R0V SMD Resistor
Thick Film Resistors - SMD 0603 36ohms 0.2W 1% AEC-Q200
Panasonic ERJP03F36R0V - Small & High Power Chip Resistors
RESISTORS, SURGE, 0603 36R, 1%, 0.2W; Resistance:36ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200mW; Voltage Rating:150V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Voltage:200V; Package / Case:0603