Panasonic ERJ-P14J5R6U
Res Thick Film 1210 5.6 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ-P14J5R6U.
Panasonic
Datasheet8 páginasHace 11 años
element14 APAC
Master Electronics
Farnell
element14
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+22.02%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
69,694
Authorized Distributors
6
Resistance
5.6 Ω
5.6 Ω
5.6 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicERJ-14YJ5R6U
PanasonicERJT14J5R6U
Res Thick Film 1210 5.6 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14YJ5R1U
Res Thick Film 1210 5.1 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 5.6 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1210 5.6 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210JR-075R6L
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 5.6Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ-P14J5R6U suministradas por sus distribuidores.
Res Thick Film 1210 5.6 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 5.6ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 5.6 ½, 5 %, 0.5 W
Panasonic SCT
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 5.6Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJP14J5R6U - Small & High Power Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 2.5 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Manufacturer Article n°: Construction form: 1210 Housing type: 1210 Resistor type: Anti-Surge Power Rating: 500 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 5.6 Ohm
RES, 5R6, 5%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 5.6ohm; Product Range: -; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 5%;
Res, Thick Film, 5R6, 5%, 0.5W, 1210; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:5.6Ohm; Potencia Nominal:500Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:200V; Tipo De Resistencia:1210 [3225 Metric]; Núm. De Contactos:2 |Panasonic ERJP14J5R6U
RESISTOR, SURGE, 1210, 5%, 5R6; Resistance:5.6ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:-100ppm/°C to +600ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:2.5mm; External Length / Height:0.6mm; External Width:3.2mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Voltage:400V; Package / Case:1210; Reel Quantity:5000; Series:ERJP; Termination Type:SMD