Panasonic ERJ-6GEYJ123V
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 12kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ-6GEYJ123V.
Upverter
Datasheet5 páginasHace 21 años
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Master Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-38.79%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
SímboloFootprint
3DDescargar
Ultra Librarian
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
8,550
Authorized Distributors
6
Resistance
12 kΩ
12 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 12000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 12K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 11K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 13000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 13K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 11K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ-6GEYJ123V suministradas por sus distribuidores.
RESISTOR, CHIP THICK FILM, 12 KOHM, 0.12RESISTOR, CHIP THICK FILM, 12 KOHM, 0.125W, 5%
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 12 kΩ, 0.125 W, ±5 %, ERJ6GEYJ123V
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 12kOhms 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 12000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor;Thick Film;SMT;0805;1/10W;5%;Cut Tape;12Kohm
Thick Film Chip Resistor, 12000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
THICK FILM CHIP RESISTOR 0805, <CA
Panasonic ERJ6GEYJ123V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 12 kOhm
RES, 12K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 12kohm; Product Range: -; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%
Res, Thick Film, 12K, 5%, 0.125W, 0805, Reel; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:12Kohm; Potencia Nominal:125Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:0805 [2012 Metric] |Panasonic ERJ6GEYJ123V