Panasonic ERJ-12ZYJ274U
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 270Kohm, 7 inch reel
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ-12ZYJ274U.
Panasonic
Datasheet0 páginasHace 0 años
Master Electronics
element14 APAC
Burklin Elektronik
Farnell
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
41,948
Authorized Distributors
6
Resistance
270 kΩ
270 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 270000ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010JK-07270KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 270kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010FK-07270KL
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor 卤1% 卤100ppm/C 270kOhm 0.75W 3/4W
PanasonicERJ-12SF2493U
Res Thick Film 2010 249K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 249K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-12SF2743U
Res Thick Film 2010 274K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ-12ZYJ274U suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 270000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Thick Film Chip Resistor, 270000 ½, 5 %, 0.75 W
Panasonic SCT
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 270kOhm ±200ppm/C
Panasonic ERJ12ZYJ274U - General Purpose Chip Resistors
RES, THICK FILM, 270K, 5%, 0.75W, 2010; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 270kohm; Product Range: ERJ12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance To