Panasonic EEUFK1V102S
Panasonic EEUFK1V102S - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic EEUFK1V102S.
IHS
Datasheet12 páginasHace 10 años
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendencia de 3 meses:
+455%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
SnapEDA
SímboloFootprint
3DDescargar
Ultra Librarian
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
27,806
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
1000 hours
Ripple Current
1.8 A
720 mA
720 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
Cadena de suministros
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-03-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicEEUFC1V102S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 35V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUFC1E102
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEUFC1V102
Capacitor Aluminum 1000uF 35V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105C Bulk
KYOCERA AVXUPW1E102MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConELXV350ETE102MK30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
Descripciones
Descripciones de Panasonic EEUFK1V102S suministradas por sus distribuidores.
Cap Aluminum 1000uF 35V 20% (16 X 15mm) Radial 7.5mm 1800mA 5000 hr 105°C Bulk
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 1000uF, 35V, -55 to 105¡C
Panasonic SCT
CAP, 1000µF, 35V, 20%; Capacitance: 1000µF; Voltage Rating: 35V; Product Range: FK Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 16mm; Lead Spacing: 7.5mm; Height: 15mm; Operating Temperatur
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEUFK1V102S