Panasonic EEEFC1H220P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 50V 22muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic EEEFC1H220P.
Newark
Datasheet2 páginasHace 10 años
Datasheet0 páginasHace 0 años
Datasheet5 páginasHace 20 años
Datasheet2 páginasHace 15 años
Datasheet2 páginasHace 17 años
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Panasonic SCT
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-07-05
Componentes relacionados
PanasonicEEE-FK1J220P
Panasonic EEEFK1J220P - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
PanasonicEEE-HA1J220UP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 63V 22muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 63V 22muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWG 50V 22muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEV-FC1H220P
22¦ÌF 50V ¡À20% 1000h@ 105¡ãC 120mA@ 100kHz,90mA@ 120Hz 8.3mm*8.3mm*6.2mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWG 35V 22muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descripciones
Descripciones de Panasonic EEEFC1H220P suministradas por sus distribuidores.
Panasonic EEEFC1H220P - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
22uF 50V 90mA@120Hz ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
CAPACITOR, ALUM ELECTROLYTIC, CAP 22 UF, TOL 20%,VOL-RTG 50 VDC, SMT,8X6.2,CUT TAPE
Cap Aluminum 22uF 50V 20% (8 X 6.2mm) SMD 120mA 1000 hr 105°C Embossed T/R
Avnet Japan
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (8 X 6.2mm) SMD 0.12A 1000h 105C T/R Automotive AEC-Q200
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 3333
Aluminum Electrolytic Capacitors, 50V, 22µF, -40¡C to +105¡C, RoHS
Panasonic SCT
EEE-FC Series 50 V 22 uF Ø 8 x 6.2 mm 105 °C Low ESR SMT V-Chip Electrolytic
Aluminum Electorlytic Capacitor, 22Uf, 50V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:22Μf; Voltage(Dc):50V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Fc Series Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEE-FC1H220P