Panasonic ECQU2A334KLA
Radial Film Capacitor Ecq-ul 275V 0.33MUF ±10% 0.689LX0.374W 17.50MMX9.50MM
EOL
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ECQU2A334KLA.
IHS
Datasheet15 páginasHace 8 años
Panasonic
Newark
element14
Panasonic SCT
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
7,403
Authorized Distributors
5
Capacitance
330 nF
330 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
18.0086 mm
18.0086 mm
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2011-10-05
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicECQ-E6334KF
Capacitor;ECQE,Met Polyester Film Cap,Radial,630VDC,0.33uF,10%,Blk ST
PanasonicECQ-E2334KF3
ECQE, Met Polyester Film Cap Radial Lead 250VDC, 0.33uF, 10%, L/S =5mm, T&A CRMP
PanasonicECQE2334KF
Cap Film 0.33uF 250V PET 10% (12 X 6.5 X 12mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Yageo GroupR82DC3330DQ60J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.33Uf, Through Hole Mount
Capacitor, met Polyester (Mylar),0.33Uf,100Vdc,10-% Tol,10+% Tol |Epcos B32520C1334K189
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Panasonic ECQU2A334KLA suministradas por sus distribuidores.
PLASTIC FILM CAPACITOR Film Capacitor, Polyester, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Panasonic ECQU2A334KLA - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
ECQ UL, X-2 Met Poly Film Cap Molded275VAC, 0.33uF
Cap Film 0.33uF 250VAC PET 10% (17.5 X 9.5mm) Radial 85°C
Avnet Japan
CAPACITOR POLYESTER FILM, 0.33UF 250/275V, 10%, RADIAL
Film Chip Capacitor, 630V, 0.68µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
Capacitor Capacitance tolerance: ±10% Dielectric: PET Pitch: 15 mm Series: ECQUL Capacitance: 0.33 uF Rated voltage: 275 VAC
Capacitor, 0.33µF, 10%, PP; Capacitance:0.33µF; Suppression Class:X2; Product Range:ECQUL Series; Voltage Rating X:275V; Voltage Rating Y:-; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 10%; dv/dt Rating:-; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:100°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); External Depth:9.5mm; External Length / Height:17.5mm; External Width:17.5mm; Lead Spacing:15mm; Voltage Rating VAC:275V