Panasonic AGN260S24
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 5.7mm 10mm) SMD General Purpose Relay
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic AGN260S24.
Datasheet5 páginasHace 26 años
Panasonic
Master Electronics
Burklin Elektronik
Sager Electronics
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2009-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicAGN210A24
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 7.4mm 10mm) SMD General Purpose Relay
PanasonicAGN21024
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 5.7mm 9mm) THT General Purpose Relay
PanasonicAGN26024
RELAY;GENERAL PURPOSE;INDUSTRIAL RELAY;DPDT;2 FORM C HIGH SENSE COIL VOLTAGE 24
Electromechanical Relay DPDT 1A 24VDC 5.22KOhm Surface Mount
RELAY TELECOM DPDT 1A 24VDC / Telecom Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount
Descripciones
Descripciones de Panasonic AGN260S24 suministradas por sus distribuidores.
GN SERIES 24 V 1 A DPDT(2 Form C) Non Latching Surface Mount Signal Relay
Relay Signal DPDT 125VAC 24VDC Solder Surface Mount Tube
Gn Relay Rohs Compliant: Yes |Panasonic AGN260S24
Low Signal Relays - PCB 2 Form C High Sense Coil Voltage 24
SIGNAL RELAY, DPDT, 24VDC, 1A, SMD;
AGN260S24, Panasonic Electronic Components
Power/Signal Relay, DPDT, Latched, 0.005A (Coil), 24VDC (Coil), 120mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Surface Mount-Straight