Panasonic 10SVPA68MAA
Cap Aluminum Polymer 68uF 10VDC 20% (6.3 X 5.9mm) SMD 0.03 Ohm 2200mA 2000h 105C T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic 10SVPA68MAA.
TME
Datasheet6 páginasHace 6 años
IHS
Panasonic
Newark
Panasonic SCT
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
8,663
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 mΩ
30 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
110 mA
2.2 mA
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
Componentes relacionados
KYOCERA AVXRFS1A680MCN1GS
Cap Aluminum Polymer 68uF 10VDC 20% (5 X 5.7mm) SMD 0.03 Ohm 2000mA 2000h 105C T/R
Wurth Elektronik875105242008
WCAP-PSLP Radial Can - SMD Aluminum Polymer Capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 68muF 10V
United Chemi-ConAPSA100ELL680MFA5G
Cap Aluminum Polymer 68uF 10VDC 20%( 6.3 X 10.5mm) Radial 2.5mm 0.025 Ohm 2820mA 2000h 105C Bulk
68uF 10V dc Polymer ALUM Electrolytic Capacitor, NS Series 2000h 6.3(Dia.)x10mm
NichiconPLF1A680MDL4
68¦ÌF 10V ¡À20% 2.5mm 25m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 2.9A@ 100kHz ,D6.3xL10.5mm 6.3mm*10.5mm*10.5mm
United Chemi-ConAPXE100ARA680ME61G
Cap Aluminum Polymer 68uF 10V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.028 Ohm 2310mA 2000h 105°C T/R
Descripciones
Descripciones de Panasonic 10SVPA68MAA suministradas por sus distribuidores.
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 68 uF, 10 V, Radial Can - SMD, 0.03 ohm
Panasonic 10SVPA68MAA - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, 2926
CAP ALUM POLY 68UF 20% 10V SMD / RoHS directive/Halogen-free compliant
CAP, 68µF, 10V, 20%; Capacitance: 68µF; Voltage Rating: 10V; AE Capacitor Case: Radial Can - SMD; Product Range: OS-CON SVPA Series; ESR: 0.03ohm; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 105°C; Operating Temperature Min: -55°C; Op
Cap, Alu Polymer, 68Uf, 10V, Rad Can; Capacitance:68Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.03Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Mounting:Surface Mountrohs Compliant: Yes |Panasonic 10SVPA68MAA