onsemi NCV4279A50D1R2G
Linear Voltage Regulator, LDO, 150 mA, with Delay, Adjustable Reset and Sense Output 5.0 V
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi NCV4279A50D1R2G.
IHS
Datasheet18 páginasHace 13 años
Future Electronics
SHENGYU ELECTRONICS
iiiC
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
58,601
Authorized Distributors
1
Min Input Voltage
6 V
6 V
Max Input Voltage
26 V
26 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Adjustable, Fixed
Adjustable, Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
5 V
5 V
Output Current
150 mA
Dropout Voltage
250 mV
250 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Cadena de suministros
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2009-10-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2022-06-20
LTD Date2022-12-20
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
Componentes relacionados
STMicroelectronicsL4993DTR
55dB(100Hz) 125¦ÌA , Fixed 150mA 1 5V 6V 31V 400mV@ 150mA 25mV 25mV SOIC-8 1.65mm
STMicroelectronicsLM2931D-R
LM2931 Series 100 mA 2.5 to 26 V Adjustable SMT VLDO Voltage Regulator - SOIC-8
STMicroelectronicsLM2931AD33R
LM2931 Series 100 mA 3.3 V Fixed Output SMT VLDO Voltage Regulator - SOIC-8
Descripciones
Descripciones de onsemi NCV4279A50D1R2G suministradas por sus distribuidores.
NCV4279 Series 0.5 V 150 Ma Surface Mount LDO Linear Voltage Regulator - SOIC-8
250¦ÌA Fixed 150mA 1 5V 40V 5V 45V 500mV@ 100mA 20mV 30mV SOIC-8 , 1.5mm
NCV4279A50D1R2G, LDO VOLTAGE REGULATOR,150MA,5V +/-2%,-40 TO 45 VIN,8-PIN SOIC
Fixed Positive LDO Regulator, 5V, 0.5V Dropout, BIPolar, PDSO8
LDO Regulator Pos 5V 0.15A 8-Pin SO T/R
5.0V 150Ma Ldo/Reel |Onsemi NCV4279A50D1R2G
NCV4279A Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Reverse Polarity Short Circuit voltage regulator linear 0.25V 4.9mm 150mA -40C~125C