onsemi NCP301LSN27T1G
NCP301 Series 2.7 V Threshold 10 V Supply Voltage Supervisor Detector - TSOP-5
EOL
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi NCP301LSN27T1G.
Upverter
Technical Drawing1 páginasHace 5 años
Datasheet26 páginasHace 8 años
Newark
HQonline
onsemi
IHS
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
SímboloFootprint
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2000-07-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusLAST SHIPMENTS (Last Updated: 2 years ago)
Componentes relacionados
NCP303 Series 2.7 V Threshold 10 V Supply Voltage Supervisor Detector - TSOP-5
NCP300 Series 2.7 V Threshold 10 V Supply Voltage Supervisor Detector - TSOP-5
NCP302 Series 2.7 V Threshold 10 V Supply Voltage Supervisor Detector - TSOP-5
Descripciones
Descripciones de onsemi NCP301LSN27T1G suministradas por sus distribuidores.
Voltage Detector Series with Open Drain N-Channel Output 2.7 V, Reset Low
NCP301LSN27T1G, VOLTAGE SUPERVISOR 2.754V MAX., 5-PIN TSOP
VOLTAGE DETECTOR Power Supply Support Circuit, Fixed, 1 Channel, +2.7V, CMOS, PDSO5
Processor Supervisor 2.7V 1 Active Low/Open Drain 5-Pin TSOP T/R
V DETECTR, 2.7VTH, OP DRN, ACT LW, 5TSOP; Threshold Voltage: 2.7V; No. of Supervisors / Monitors: 1Monitors; Supply Voltage Min: 800mV; Supply Voltage Max: 10V; Reset Type: Active-Low; Digital IC Case: TSOP; No. of Pins: 5Pins;