onsemi MC33269DT-3.3G
MC33269 Series 800 mA 3.3 V Fixed Output SMT LDO Regulator - TO-252
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi MC33269DT-3.3G.
Newark
Datasheet12 páginasHace 11 años
Datasheet13 páginasHace 17 años
Datasheet15 páginasHace 4 años
IHS
onsemi
Upverter
Farnell
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+2.49%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
3DDescargar
Ultra Librarian
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Min Input Voltage
4.8 V
4.8 V
4.8 V
Max Input Voltage
20 V
20 V
20 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Output Current
800 mA
800 mA
800 mA
Dropout Voltage
1.1 V
1.1 V
1.1 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Componentes relacionados
1.0 A Positive LDO Linear Voltage Regulator (Fixed and Adjustable), V out : 3.3 V
NCV1117DT33T5G; LDO VoltageRegulator; 2.2A; 3.3V +/-1%; Maximum of 20 Vin; 3-Pin DPAK
Descripciones
Descripciones de onsemi MC33269DT-3.3G suministradas por sus distribuidores.
IC, LDO REGULATOR, 0.8A, 20V, TO252-3; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: -; Input Voltage Max: 20V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 800mA
LDO VOLTAGE REGULATOR, 3.3V, 0.8A, D-PAK-3; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:-; Input Voltage Max:20V; No. of Outputs:1Outputs; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output; IC Mounting:Through Hole; MSL:-RoHS Compliant: Yes