onsemi FAN53611AUC13X
6 MHz, 600mA / 1 A Synchronous Buck Regulator | IC REG BUCK 1.3V 1A 6WLCSP
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi FAN53611AUC13X.
IHS
Datasheet17 páginasHace 4 años
Datasheet0 páginasHace 0 años
Newark
onsemi
Fairchild Semiconductor
SHENGYU ELECTRONICS
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2012-06-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2022-12-30
LTD Date2023-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
Componentes relacionados
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 6600kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 3300kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Texas InstrumentsLM3281YFQR
3.3-V, 1.2-A, 6-MHz Mini Step-Down DC-DC Converter 6-DSBGA -30 to 90
Texas InstrumentsLM2830ZSDX/NOPB
High Frequency 1.0A Load - Step-Down DC-DC Regulator 6-WSON -40 to 125
Texas InstrumentsLMR10510YSD/NOPB
3V to 5.5V, 1A Step-Down DC/DC Switching Regulator in SOT-23 Package 6-WSON -40 to 125
Descripciones
Descripciones de onsemi FAN53611AUC13X suministradas por sus distribuidores.
Buck Yes 6MHz Fixed 1 1.3V 1.3V 5.5V 2.3V BGA , 1.16mm*860¦Ìm*380¦Ìm
Conv DC-DC 2.3V to 5.5V Step Down Single-Out 1.3V 1A 6-Pin WLCSP T/R
FAN53611 ALSO REQUIRE PFM CONTROL TECHNIQUE Tape & Reel (TR) ACTIVE (Last Updated: 1day ago) DC to DC switching regulator 3.6V 1.16mm 1A 6MHz