onsemi FAN53611AUC115X
6 MHz, 600mA / 1 A Synchronous Buck Regulator | IC REG BUCK 1.15V 1A 6WLCSP
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi FAN53611AUC115X.
IHS
Datasheet17 páginasHace 4 años
Datasheet0 páginasHace 0 años
Newark
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
Fairchild Semiconductor
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Cadena de suministros
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2012-06-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2022-12-30
LTD Date2023-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
Componentes relacionados
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 6600kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 3300kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Buck Converter, DC-DC, High Efficiency, Adjustable Output Voltage, Low Ripple, 1.7 MHz, 1 A
Texas InstrumentsLM3281YFQR
3.3-V, 1.2-A, 6-MHz Mini Step-Down DC-DC Converter 6-DSBGA -30 to 90
Texas InstrumentsLM3241TLE/NOPB
Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 0.6V to 3.4V 0.75A 6-Pin DSBGA T/R
Texas InstrumentsLM2830ZSDX/NOPB
High Frequency 1.0A Load - Step-Down DC-DC Regulator 6-WSON -40 to 125
Descripciones
Descripciones de onsemi FAN53611AUC115X suministradas por sus distribuidores.
Switching Regulator, 1A, 6600kHz Switching Freq-Max, PBGA6
ALSO REQUIRE PFM CONTROL TECHNIQUE Tape & Reel (TR) Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) ACTIVE (Last Updated: 23hours ago) DC to DC switching regulator 3.6V 0.4mm 1A 6MHz
Dc/Dc Conv, Sync Buck, 6Mhz, 85Deg C; Topology:Synchronous Buck (Step Down); Input Voltage Min:2.3V; Input Voltage Max:5.5V; Dc/Dc Converter Ic Case:Wlcsp; No. Of Pins:6Pins; Output Current:1A; Switching Frequency:6Mhz Rohs Compliant: Yes |Onsemi FAN53611AUC115X