Omron MJN3C-AC24
Electromechanical Relay 24VAC 72Ohm 10A 3PDT (38.73x35.56x55.49)mm Socket General Purpose Relay
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Omron MJN3C-AC24.
Master Electronics
Datasheet8 páginasHace 23 años
IHS
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-67.84%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2000-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Power Relay 24VAC 72Ohm 10A 3PDT(38.73x35.56x73.66)mm Plug-In
Power Relay 24VAC 72Ohm 10A 3PDT(38.73x35.56x55.49)mm Socket
TE ConnectivityKRPA-14AN-24
Electromechanical Relay 24VAC 85Ohm 10A 3PDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
Weidmuller8690460000
Power/Signal Relay, 3PDT, Momentary, 2300mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Weidmuller8690450000
Descripciones
Descripciones de Omron MJN3C-AC24 suministradas por sus distribuidores.
Plug-In, General Purpose Relay, Square, 10 A, 11 Pins, Quick Connect
RELAY, E-MECH, GEN PURP, 3PDT, 10A, CTRL-V 24AC, VOL-RTG 120/240 AC, 28 DC
Power/Signal Relay, 3PDT, Momentary, 2000mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Silver Alloy 24V 10A 3C 3PDT-Convert - Power Relays ROHS
Relay; 10 A; 24 VAC; 3PDT; 1.525 in. L x
RS APAC
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
POWER RELAY, 3PDT, 24VAC, 10A, PLUG IN Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VAC Nom:24V; Contact Current Max:10A; Contact Voltage AC Nom:600V; Contact Voltage DC Nom:28V; Coil Resistance:72ohm; Contacts:3PDT; Coil Type:AC
Relay, 3Pdt, 240Vac, 28Vdc, 10A; Contact Configuration:3Pdt; Coil Voltage:24Vac; Contact Current:10A; Product Range:Mjn Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Omron Industrial Automation MJN3C-AC24