Omron G6K-2F-Y-DC24
Electromechanical Relay DPDT 1A 24VDC 5.22KOhm Surface Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Omron G6K-2F-Y-DC24.
IHS
Datasheet10 páginasHace 10 años
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Arrow.cn
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2007-03-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Electromechanical Relay DPDT 1A 24VDC 5.22KOhm Through Hole
Relay; Monitor; Monitoring relay 22.5mm Two SPDT
PanasonicAGN210A24
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 7.4mm 10mm) SMD General Purpose Relay
PanasonicTQ2-24V
Low Profile Signal relay, 2 Form C, 1 Form A 30VDC, PC Board Terminal Type, Gold Contact
PanasonicAGN200A24Z
Electromechanical Relay 24VDC 2.504KOhm 1A DPDT (( 10.6mm 7.4mm 10mm)) SMD General Purpose Relay
RELAY TELECOM DPDT 1A 24VDC / Telecom Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount
PanasonicAGN21024
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 5.7mm 9mm) THT General Purpose Relay
PanasonicTX2-L-24V-1
4ms 4ms 1A 20dB 0.8dB 220V(Max) 24V 2 Form C (DPDT-NO, NC) 5.76K¦¸ 4.2mA 220V@DC DIP 15mm*8.2mm
Descripciones
Descripciones de Omron G6K-2F-Y-DC24 suministradas por sus distribuidores.
RELAY;E-MECH;LOW SIGNAL;DPDT;CUR-RTG 0.3/1AAC/ADC;CTRL-V 24DC;SMD MNT;SMT;8 PIN
Signal Relay, G6K Series, Non Latching, Dpdt, Smd, 1 A, 24 Vdc Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components G6K-2FY DC24
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.009A (Coil), 18VDC (Coil), 100mW (Coil), 1A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output, Through Hole-Straight Mount
SIGNAL RELAY, DPDT, 24VDC, 1A, SMD Coil Type:DC, Monostable; Contacts:DPDT; Contact Current Max:1A; Contact Voltage AC Nom:125V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Voltage VDC Nom:24V; Coil Current:4.6mA; Coil Resistance:5220ohm
RELAY, SIGNAL, DPDT, 30VDC, 1A; Coil Voltage: 24VDC; Contact Configuration: DPDT; Contact Current: 1A; Product Range: G6K Series; Relay Mounting: SMD; Coil Type: Non Latching; Relay Terminals: Solder; Contact Voltage VAC: -; Con
Signal Relay Dimensions L x W x H: 10 x 6.5 x 5.2 mm Temperature range: -40 ... 70 °C Connection: SMT Contact material: Ag+Au Contacts: 2 Change-Over (CO) Pitch: 3.2 mm / 2.2 mm Protection rating: IP67 Relay type: Monostable Switching current: 0.3 A @ 125 VAC / 1 A @ 30 VDC Pcoil: 100 mW Rcoil: 5220 Ohm Switching power: 37.5 VA / 30 W Switching voltage: 125 VAC / 60 VDC Ucoil: 24 VDC