Omron G6A-234P-ST-US-DC48
LOW SIGNAL RELAY | Omron Electronic Components G6A-234P-ST-US-DC48
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Omron G6A-234P-ST-US-DC48.
Omron
Datasheet8 páginasHace 23 años
IHS
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Electro Sonic
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-36.97%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
82,007
Authorized Distributors
6
Relay Type
General Purpose
General Purpose
Throw Configuration
DPDT
DPDT
Contact Current Rating
600 mA
2 A
Coil Voltage (DC)
33.6 V
48 V
Coil Voltage (AC)
Coil Current
5 mA
4.9 mA
Max Voltage Rating (AC)
250 V
250 V
Coil Resistance
9.75 kΩ
9.75 kΩ
Coil Power
235 mW
235 mW
Switching Capacity
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2005-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
G5V-2 Low Signal Relay Sealed Ultra Sensitive DPDT 1A 48VDC Through Hole Bulk
PanasonicTXS2-24V
Relay; 1 A (Switching); 110 VDC; Small Polarized; 1000 MW @ 500 VDC; PCB; 30 W
PanasonicTXS2-12V
G5V-2 Low Signal Relay Sealed Ultra Sensitive DPDT 1A 24VDC Through Hole Bulk
PanasonicTXS2SA-12V
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12VDC / General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount
Descripciones
Descripciones de Omron G6A-234P-ST-US-DC48 suministradas por sus distribuidores.
Low Signal Relays - PCB ThruHole Sealed 1A DPDT 48DC 235mW
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 48VDC
LOW SIGNAL RELAY SIGNAL RELAYS
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.005A (Coil), 48VDC (Coil), 235mW (Coil), 1A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
Omron , Axicom P2, 48V , , PCB