Omron E2E-X14MD1-M1
Proximity sensor, inductive, M18, non-shielded, 14mm, DC, 2-wire, NO, connector M12
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Omron E2E-X14MD1-M1.
Electro Sonic
Datasheet35 páginasHace 7 años
Datasheet35 páginasHace 6 años
Datasheet96 páginasHace 3 años
Datasheet34 páginasHace 13 años
Newark
Componentes relacionados
Proximity sensor, inductive, M18, unshielded, 14mm, DC, 2-wire, NO, M12 Connector
Proximity Sensor Inductive NO 1.4cm 10V to 30VDC
Proximity Sensor 16 mm 10-30V DC 2-Wire DC Nickel Plated Brass 2m Cable 18 mm
Descripciones
Descripciones de Omron E2E-X14MD1-M1 suministradas por sus distribuidores.
NO Barrel Inductive Proximity Sensor,M18,14 mm Detection Range,12 to 24V dc,IP67
Inductive Proximity General Purpose Sensor 18 mm Dia.
Inductive Proximity Sensor, 14Mm, 24Vdc; Sensor Type:Inductive Proximity Sensor; Operating Temperature Max:70°C; Supply Voltage Min:12Vdc; Supply Voltage Max:24Vdc; Sensor Output Type:2-Wire, No; Sensor Terminals:M12 Connector Rohs Compliant: No |Omron Industrial Automation E2EX14MD1M1