KYOCERA AVX UPJ0J222MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para KYOCERA AVX UPJ0J222MHD6TN.
IHS
Datasheet7 páginasHace 16 años
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
80
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
43 mΩ
43 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.34 A
1.69 A
1.69 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
15.0114 mm
15.0114 mm
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
NichiconUPM0J222MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
2200uF 6.3V ±20% Plugin,D10xL23mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConELXZ6R3ELL222MJ25S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 6.3V 20%( 10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 5000h 105C Automotive Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 6.3V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-FC0J222S
Cap Aluminum 2200uF 6.3V 20% (16 X 15mm) Radial 7.5mm 1690mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicECA0JM222
Cap Aluminum 2200uF 6.3V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 890mA 2000h 85°C Bulk
Descripciones
Descripciones de KYOCERA AVX UPJ0J222MHD6TN suministradas por sus distribuidores.
2200uF 6.3V 78m惟 卤20% 1.2A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL