Nichicon UKL1E330MEDANA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 25V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Nichicon UKL1E330MEDANA.
IHS
Datasheet2 páginasHace 6 años
Newark
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-9.30%
Stock
9,131
Authorized Distributors
2
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
140 mA
80 mA
80 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
LTB Date2025-06-30
LTD Date2027-06-30
Componentes relacionados
PanasonicECA-1EM330
Cap Aluminum 33uF 25V 20% Aluminum Cylindrical Can 2000 hr 85°C
UPW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 33muF 25V
NichiconUVZ1E330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
PanasonicECA-1EM330I
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20% Radial 2000h 85°C Ammo Pack
Descripciones
Descripciones de Nichicon UKL1E330MEDANA suministradas por sus distribuidores.
33uF 25V 卤20% 140mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
KL Series 33 uF 25V 85°C Ø6.3 x 11 mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
CAPACITOR ALUM ELECT 33UF, 25V, RADIAL; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:33µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:25V; Series:KL; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:11mm ;RoHS Compliant: Yes