KYOCERA AVX UHE1E272MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 2700muF 卤20% 0.630Dia 16.00mm
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para KYOCERA AVX UHE1E272MHD6.
Future Electronics
Datasheet6 páginasHace 3 años
ODG (Origin Data Global)
Newark
DigiKey
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-4.55%
Stock
18,490
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.7 mF
2.7 mF
2.7 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 mΩ
14 mΩ
14 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
7000 hours
Ripple Current
2.344 A
3.82 A
3.82 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
United Chemi-ConEKY-250ELL272ML25S
Cap Aluminum Lytic 2700uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2930mA 10000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUPW1E272MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 2700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConELXZ250ELL272ML25S
Cap Aluminum Lytic 2700uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2560mA 8000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKYB250ELL272MK30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2700uF, Through Hole Mount
PanasonicEEUFR1E272S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 25V 2700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUFR1E272SB
Panasonic EEUFR1E272SB - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descripciones
Descripciones de KYOCERA AVX UHE1E272MHD6 suministradas por sus distribuidores.
2700uF 卤20% Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
2.7mF 25V ¡À20% 7.5mm 10000h@ 105¡ãC 2.344A@ 120Hz,2.93A@ 100kHz ,D16xL25mm 16mm*25mm*25mm
Capacitor Alum Elec 2700Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:2700Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:0.06Ohm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1E272MHD6