Nichicon UCY2G820MHD3TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Nichicon UCY2G820MHD3TN.
IHS
Datasheet2 páginasHace 6 años
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+40.77%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
34,578
Authorized Distributors
6
Capacitance
82 µF
82 µF
82 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
765 mA
762.5 mA
762.5 mA
Height - Seated (Max)
18.0086 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
United Chemi-ConEKXG451ELL820MMP1S
Cap Aluminum Lytic 82uF 450V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 715mA 10000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 82uF 450V 20% (16 X 35mm) Radial 7.5mm 620mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKXJ451ELL820MU50S
Cap Aluminum Lytic 82uF 450V 20%( 14.5 X 50mm) Radial 7.5mm 765mA 12000h 105C Automotive Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 82UF 450 V, GR SERIES 10000H 25 (DIA.) X 35MM
NichiconUCP2W820MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCP 450V 82muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Descripciones
Descripciones de Nichicon UCY2G820MHD3TN suministradas por sus distribuidores.
82uF 400 V Aluminum Electrolytic Cap Radial, Can 12000Hrs 105C 20% AEC-Q200
Cap Aluminum Lytic 82uF 400V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 765mA 12000h 105C Automotive Ammo
82uF 400V 卤20% 765mA@120Hz Plugin,D18xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS