NIC Components NTP337M6.3TRD(18)F
Cap Tant Polymer 330uF 6.3VDC D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343 0.018 Ohm 105C T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para NIC Components NTP337M6.3TRD(18)F.
IHS
Datasheet8 páginasHace 4 años
NIC Components
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
38,722
Authorized Distributors
2
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
18 mΩ
15 mΩ
15 mΩ
Leakage Current
207.9 µA
207.9 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
10 %
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2007-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Componentes relacionados
Panasonic2TPE330MFB
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor, 330 µF, -55 to 105 ¡C
Panasonic2TPE330MAFB
TPE Series 1411 330 uF 2 V ±20% SMT Polymer Tantalum Solid Capacitor
Panasonic2TPE330MADGB
330UF SMD SOLID POLYMER TANTALUM CAPACITOR, 2 V DC +/-20%, POSCAP SERIES
NIC ComponentsNTP337M2.5TRV(12)F
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917
Cap Tant Organic 330uF 4VDC D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.007 Ohm 105C T/R
Cap Tant Solid 330uF 4V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.009 Ohm 105°C T/R
Descripciones
Descripciones de NIC Components NTP337M6.3TRD(18)F suministradas por sus distribuidores.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917
Tantalum Electrolytic Capacitors; Low ESR, Polymer Cathode, Molded Case
NTP tantalum capacitor SMT 6.3V 330uF