NIC Components NRC04F95R3TRF
Res Thick Film 0402 95.3 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para NIC Components NRC04F95R3TRF.
IHS
Datasheet6 páginasHace 3 años
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Stock
52,041
Resistance
95.3 Ω
95.3 Ω
95.3 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupRC0402FR-0795R3L
RC Series 0402 0.063 W 95.3 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 95.3Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-0790R9L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 90.9Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-13100RL
Res Thick Film 0402 100 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity1676480-2
63mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 100Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 102 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descripciones
Descripciones de NIC Components NRC04F95R3TRF suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 95.3ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
FIXED RESISTOR 0402 Chip Resistor 1% 100ppm/C 95.3Ohm 62.5mW
Thick Film; Thick Film; Chip Resistors; General Purpose
Thick Film 0402 (1005) 95.3 Ohm 63mW
Res, 95R3, 1%, 0.063W, 0402, Thick Film; Resistance:95.3Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Nic Components NRC04F95R3TRF