NIC Components NRC04F7870TRF
Res Thick Film 0402 787 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para NIC Components NRC04F7870TRF.
IHS
Datasheet6 páginasHace 3 años
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
60,000
Authorized Distributors
2
Resistance
787 Ω
787 Ω
787 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descripciones
Descripciones de NIC Components NRC04F7870TRF suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 787ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film; Thick Film; Chip Resistors; General Purpose
Thick Film 0402 (1005) 787 Ohm 63mW
Res, 787R, 1%, 0.063W, 0402, Thick Film; Resistance:787Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:50Vrohs Compliant: Yes |Nic Components NRC04F7870TRF