NIC Components NMC1812X5R107M6.3TRPLPF
NMC Series 1812 100 uF 6.3 V ±20 % X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
IHS
Datasheet14 páginasHace 2 años
NIC Components
Future Electronics
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2002-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2008-07-15
Componentes relacionados
10V 100uF X5R 卤20% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 100uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 1812 85C T/R
6.3V 100uF X5R 卤20% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL43A107MQLNNNF
6.3V 100uF X5R 卤20% Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC1210C107M9PACTU
Capacitor, Ceramic, Multilayer, 6.3 V, X5R, 100 Uf, Surface Mount, 1210
KYOCERA AVX12106D107MAT2A
1210 100 uF 6.3 V ±20 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Descripciones
Descripciones de NIC Components NMC1812X5R107M6.3TRPLPF suministradas por sus distribuidores.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 100uF, Surface Mount, 1812
Cap Ceramic 100uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 1812 85C Ultra Low ESR T/R