NIC Components NACZ101M25V6.3X8TR13F
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 20% 100muF 25V
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para NIC Components NACZ101M25V6.3X8TR13F.
IHS
Datasheet7 páginasHace 5 años
Future Electronics
Jameco
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
340 mΩ
340 mΩ
340 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
112 mA
150 mA
150 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
Introduction Date2002-05-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
Componentes relacionados
United Chemi-ConEMVY250ADA101MF80G
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20%( 6.3 X 7.7mm) SMD 280mA 1000h 105C Automotive T/R
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 16V 100muF 20%
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
PanasonicEEEFK1E101XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 25V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEFK1V101XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 35V 100muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
NIC ComponentsNACK101M35V6.3X8TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 35 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Descripciones
Descripciones de NIC Components NACZ101M25V6.3X8TR13F suministradas por sus distribuidores.
NACZ Series 100 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Capacitor Aluminum 100uF 25VDC 20% 6.3 X 8mm SMD 280mA 1000 hr T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2626
Cap, 100Uf, 25V, Alu Elec, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):25V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Nacz Series; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACZ101M25V6.3X8TR13F