Nexperia 74HC4066PW-Q100,11
Analog Switch Integrated Circuits; NEXPERIA; 74HC4066PW-Q100, 11; 14; 4; TSSOP; 500 mW
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Nexperia 74HC4066PW-Q100,11.
IHS
Datasheet20 páginasHace 6 años
Datasheet23 páginasHace 14 años
Farnell
SHENGYU ELECTRONICS
NXP Semiconductors
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+11.24%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Thailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2012-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
Componentes relacionados
Analog Multiplexer Single 8: 1 Automotive 16-Pin TSSOP T/R
2 150Ω Single Pole Four Throw (SP4T) TSSOP-16 Analog Switches, Multiplexers ROHS
IC MUX/DEMUX TRPL 2CH 16TSSOP / 3 Circuit IC Switch 2:1 120Ohm 16-TSSOP
74HC Series 2 to 6 V Supply CMOS 3 to 8 Line Decoder - TSSOP-16
Decoder/Demultiplexer Single 3-to-8 16-Pin TSSOP Rail
Diodes Inc.74HC138T16-13
Decoder/Demux, 3:8, -40 To 125Deg C Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. 74HC138T16-13
Descripciones
Descripciones de Nexperia 74HC4066PW-Q100,11 suministradas por sus distribuidores.
Quad single-pole single-throw analog switch
Analog Switch Quad SPST 14-Pin TSSOP T/R Automotive AEC-Q100
ANALOGUE SWITCH, QUAD, SPST, TSSOP-14; No. of Channels: 4Channels; Analogue Switch Type: SPST - NO; On State Resistance Max: 105ohm; Supply Voltage Range: 2V to 10V; Analogue Switch Case: TSSOP; No. of Pins: 14Pins; Operating