Nexperia 74HC14BQ-Q100,115
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, DHVQFN, 74HC14
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Nexperia 74HC14BQ-Q100,115.
IHS
Datasheet19 páginasHace 12 años
Datasheet20 páginasHace 14 años
NXP Semiconductors
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+634%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
SnapEDA
Footprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
QFN
Number of Pins
14
Logic Function
Buffer, Inverter, Schmitt Trigger
Number of Circuits
6
Number of Inputs
1
Propagation Delay
38 ns
38 ns
Low Level Output Current
4 mA
4 mA
High Level Output Current
-5.2 mA
-5.2 mA
Min Supply Voltage
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
Quiescent Current
2 µA
2 µA
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Thailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2012-08-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
Componentes relacionados
Texas InstrumentsSN74HC14DR
74AHC Series 6 V 5.2 mA Surface Mount Hex Schmitt Trigger Inverter - SOIC-14
Texas InstrumentsSN74HC14DBR
6-ch, 2-V to 6-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-SSOP -40 to 85
Texas InstrumentsSN74HC14PWRG4
6-ch, 2-V to 6-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-TSSOP -40 to 85
onsemiMM74HC14M
74HC Series 2 to 6 V Supply CMOS Hex Inverting Schmitt Trigger - SOIC-14