Murata LQW31HN47NJ03L
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 5% 100MHz 60Q-Factor 380mA 110mOhm DCR 1206 Embossed T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Murata LQW31HN47NJ03L.
Geoflip
Datasheet10 páginasHace 5 años
Ciiva
Arrow.cn
_legacy Avnet
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-5.29%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2024-09-30
LTD Date2025-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Componentes relacionados
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 5% 100MHz 40Q-Factor Air 450mA 230mOhm DCR 0805 Embossed T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 0.047uH 5% 100MHz 26 Q-Factor Ferrite 450mA T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47nH 5% 100MHz 26Q-Factor Ferrite 450mA 300mOhm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Wurth Elektronik744786147A
47NH CERAMIC MULTILAYER SMD INDUCTOR, 0603A CASE, 1200MHZ Q: 12 400MA 700MO
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47nH 5% 100MHz 26Q-Factor Ferrite 450mA 300mOhm DCR 1210 Automotive T/R
Descripciones
Descripciones de Murata LQW31HN47NJ03L suministradas por sus distribuidores.
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
Fixed Inductor 1206 47nH ±5% 380mA 154mΩ 1GHz 60@436MHz
Fixed Inductors 1206 47nH +/-5% Chip Inductor
INDUCTOR, W/WOUND, 47NH+/-5%, 1206 CASE; Inductance: 47nH; Product Range: -; DC Current Rating: 380mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.11ohm; Inductance
INDUCTOR, 1206 CASE, W/WOUND, 47NH±5%; Inductance:47nH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:0.11ohm; DC Current Rating:380mA; Q Factor:60; Self Resonant Frequency:1GHz; Q Test Frequency:436MHz; Core Material:Alumina; Inductor Case Style:1206; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Core Material:Alumina Ceramic; DC Current Max:380mA; Inductance Measurement Frequency:100MHz; Inductor Type:Wirewound; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-25°C; Package / Case:1206; Q @ Vr F:60; Q Factor @ Frequency:60 @ 436MHz; Reel Quantity:2000; Resistance:0.11ohm; Resonant Frequency:1GHz; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%