Multicomp MC0201L6F9091SE
Res General Purpose Thick Film 0201 9.09k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Production
Precio y existencias
DistributorSKUMinPkg
NewarkMC0201L6F9091SE010KCut Tape
FarnellMC0201L6F9091SE010Cut Tape
10h
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Multicomp MC0201L6F9091SE.
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicERJ-1GEF9091C
Res Thick Film 0201 9.09K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GNF9091C
Res Thick Film 0201 9.09K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 9.09kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1GEF9311C
Res Thick Film 0201 9.31K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-078K2L
Res Thick Film 0201 8.2K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201FR-079K1L
Res Thick Film 0201 9.1K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Descripciones
Descripciones de Multicomp MC0201L6F9091SE suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
MULTICOMP MC0201L6F9091SE Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, MC Series, 9.09 kohm, 50 mW,1%, 25 V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 9090ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, 0201
Res, Thick Film, 9K09, 1%, 0.05W, 0201; Resistance:9.09Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:50Mw; Resistor Case/Package:0201 [0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:- Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MC0201L6F9091SE