MCC SA15CA-TP
Trans Voltage Suppressor Diode, 500W, 15V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-15
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para MCC SA15CA-TP.
DigiKey
Datasheet5 páginasHace 19 años
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
22,992
Authorized Distributors
1
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
17.6 V
17.6 V
Clamping Voltage
24.4 V
24.4 V
Peak Pulse Power
500 W
500 W
Peak Pulse Current
20.9 A
21 A
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2006-10-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2025-05-01
LTD Date2025-11-01
Componentes relacionados
BournsSMBJ15CA
TVS Diode, Transil SMBJ, Bidirectional, 15 V, 24.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Diodes Inc.SMBJ15CA-13-F
Tvs Diode, Bidir, 15V, 600W, Do-214Aa Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ15CA-13-F
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 15V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
onsemiSMBJ15CA
SMBJ15 Series 24.4 V 600 W Bi-Directional Transient Voltage Suppressor-DO-214AA
BournsSMAJ15CA
TVS Diode, Bidirectional, 15 V, 400 W, 16.7 Vbr-18.5 Vbr, 24.4 Vcl, DO-214AC
BournsSMBJ16CA
TVS Diode, Transil SMBJ, Bidirectional, 16 V, 26 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Descripciones
Descripciones de MCC SA15CA-TP suministradas por sus distribuidores.
Diode TVS Single Bi-Dir 15V 500W 2-Pin DO-15 T/R