KOA Speer RN73H1ETTP2401B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 2400ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para KOA Speer RN73H1ETTP2401B25.
IHS
Datasheet2 páginasHace 3 años
Future Electronics
Stock
13,676
Authorized Distributors
1
Resistance
2.4 kΩ
2.4 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
PanasonicERA-2AEB242X
Res Thin Film 0402 2.4K Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF0402B2K4E1
Res Thin Film 0402 2.4K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0402BRD072K4L
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 2.4kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 2400ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupAT0402BRD072K4L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 2400ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
TE ConnectivityCPF0402B2K4E1
Descripciones
Descripciones de KOA Speer RN73H1ETTP2401B25 suministradas por sus distribuidores.
RN73H FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 2.4kOhm 0.063W 1/16W
62.5mW Metal Film Resistors 50V ±25ppm/℃ ±0.1% 2.4kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thin Film Res - 0402 2401 0.1% 25ppm