KOA Speer RK73H2BTTD2050F
Res Thick Film 1206 205 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para KOA Speer RK73H2BTTD2050F.
Upverter
Farnell
Garrett
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-31.47%
Authorized Distributors
6
Resistance
205 Ω
205 Ω
205 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupRC1206FR-07215RL
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25 W, 1 %, 100 Ppm, 215 Ohm, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-07221RL
Res Thick Film 1206 221 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG1206F220R
Res Thick Film 1206 220 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 200 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG1206F220R
Descripciones
Descripciones de KOA Speer RK73H2BTTD2050F suministradas por sus distribuidores.
250mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 205Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 205Ohms 0.25W 1/4W
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 205ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 205R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD2050F
RES 205 OHM 1% 1/4W 1206 / 205 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film