KOA Speer RK73B1JTTD205J
2 MOhm ±5% 0.1W 0603 (1608 Metric) Automotive Thick Film Chip Resistor
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para KOA Speer RK73B1JTTD205J.
IHS
Datasheet2 páginasHace 2 años
Newark
Farnell
Future Electronics
Tendencia de 3 meses:
+6.42%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
Authorized Distributors
6
Resistance
2 MΩ
2 MΩ
2 MΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Res Thick Film 0603 2M Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 1.8M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-072ML
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 2MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-072ML
Res Thick Film 0603 2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-072M2L
Res General Purpose Thick Film 0603 2.2M Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Descripciones
Descripciones de KOA Speer RK73B1JTTD205J suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2e+06ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 2MOhms ±200ppm/C
Res, 2M, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD205J
RES, 2M, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 2Mohm; Product Range: RK73B Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Toleranc