Yageo Group T521B106M035ATE200
Cap Tant Solid 10uF 35V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.2 Ohm 105°C T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group T521B106M035ATE200.
IHS
Datasheet46 páginasHace 2 años
Farnell
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+72.39%
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 mΩ
150 mΩ
150 mΩ
Leakage Current
35 µA
105 µA
105 µA
Dissipation Factor
15 %
15 %
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2016-07-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Descripciones
Descripciones de Yageo Group T521B106M035ATE200 suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1411
CAP, 10UF, 0.8A, 35V, B CASE, 1411; Capacitance:10µF; Voltage Rating:35V; Product Range:T52X KO-CAP® Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Manufacturer Size Code:B; ESR:0.2ohm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating RoHS Compliant: Yes